środa, 17 lutego 2010

DLA KSIĄŻEK- ZASADA BEZPIECZŃSTWA/ ROZWIĄZANIA ALTERNATYWNE

Jeśli rozważasz swój udział w Żywej Bibliotece jako książka, przeczytaj następujące informacje. W przypadku pytań możesz pisać na zbgdansk@gmail.com a na pewno odpowiemy na twoje pytania.

- Bezpieczeństwo. Zasada bezpieczeństwa obejmuje: Ustalenie indywidualnego regulaminu wypożyczania książki. Osoba ("książka") sama określa czas swojego "wypożyczenia " oraz jego warunki. Indywidualne regulaminy tworzą część regulaminu ogólnego, czyli zasad obowiązujących wszystkich wypożyczających, książek oraz bibliotekarzy.

Książka może poprosić o obecność asystenta (bibliotekarza) podczas wszystkich, przeprowadzanych rozmów lub zaprosić osobę towarzyszącą.

Książka może być wypożyczona w formie on-line!. Co oznacza, iż w wyznaczonych przez siebie godzinach trwania Żywej Biblioteki dostępna będzie na specjalnym czacie, co umożliwi jej komunikację z wypożyczającym bez konieczności żywego uczestnictwa w akcji.

Przerwanie rozmowy.Książka może zrezygnować z prowadzenia rozmowy z wypożyczającym zawsze wtedy gdy nie czuje się pewna,bezpieczna lub przekonana co do faktycznego celu konwersacji.

Książka może wycofać się w dowolnym momencie.Jeśli z pewnych przyczyn, książka nie ochoty na dalsze uczestnictwo w akcji może się wycofać bez podawania jakichkolwiek przyczyn podjętej przez siebie decyzji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz